‘Binnenkijken bij Jo”

Een nieuw hoofdstuk voor Jo: hoe een interieurplan rust en stijl bracht.

   – ‘Jo woont al dertig jaar in haar twee-onder-een-kapwoning in Hoogerheide. Na haar pensioen wilde ze graag nieuwe meubels voor haar woonkamer.’ –

“De afgelopen twee jaar had ik al wat gedaan aan de basis, een nieuwe pui laten plaatsen, een nieuwe vloer met vloerverwarming laten aanleggen en alle muren laten stuken.”

Jo vindt het lastig om zitmeubels, kasten en eethoek uit te zoeken die met elkaar een eenheid vormen in maat, vorm en kleur. “Is dit de juiste kleur? Past het wel bij elkaar? Het is niet mijn hobby om allerlei showrooms te bezoeken. Dan zie ik door de bomen het bos niet meer. Dat was de reden dat ik een bedrijf zocht dat advies kon geven voor de inrichting van de gehele woonkamer. Dertig jaar geleden heb ik ook iemand laten meekijken. Nu zocht ik opnieuw iemand die een totaalplaatje kon maken. Zo kwam ik bij Pracht terecht.”

Van idee naar plan
Ik stapte de winkel binnen en keek rond. Op mijn vraag of ze adviezen gaven, gaf Jean-Pierre aan dat het mogelijk was om een interieurplan te laten maken. Een afspraak was snel gemaakt. Jean-Pierre en Fleur kwamen langs om de situatie te bekijken en alle maten op te meten. Mijn gordijnen en vloer wilde ik behouden. Daar werd rekening mee gehouden.

Een maand later lag er een compleet plan klaar. Het plan werd in de winkel met mij besproken aan de hand van ‘3D visuals’. Je krijgt dan een heel goed beeld hoe de woonkamer eruit komt te zien. In de winkel kreeg ik stalen te zien van alle materialen en stoffen die ze wilden gebruiken. Stalen van de kleur van de kasten, het vloerkleed en de bijzettafels. Het plan vond ik prachtig,  maar het was boven mijn budget en dus werd er gezocht naar alternatieven. Op dat moment werden er mij opties gegeven om het project binnen budget te laten vallen. Zo werd de grote Kettnaker Vita kast een stukje lager gemaakt, wat het minder kostbaar én luchtiger maakte. De ronde eettafel vond ik boven budget en ook daarvoor werden andere opties gegeven. Je kunt op je gemak je keuzes bijstellen, niets wordt opgedrongen.

Een kleine woning met grote ideeën
Hoewel de woning niet groot is, was functionaliteit een belangrijke eis. De bestaande open keuken moest ook opgenomen worden in het interieurplan. PRACHT bedacht een oplossing door direct naast de keuken een kast van Castelijn te plaatsen met staanders, legplanken en verlichting. Dit om een overgang van keuken naar zitkamer te realiseren.

Jo vond het fijn dat ze de meubels in de winkel kon zien en de stoelen en bank kon uitproberen op zitcomfort. “De Design on Stock Aikon Lounge-bank vond ik meteen leuk. Hij zit heerlijk en heeft een tijdloos design. De Label Lola stoelen, waarvan sommige draaibaar zijn, kon ik ook in de winkel zien.

Alles tot in de puntjes geregeld
De transformatie werd eind oktober afgerond. “In twee dagen tijd werden de kasten in elkaar gezet en de meubels geleverd. Ook de televisie die ik via PRACHT kocht werd gelijk door Richard aangesloten en ook verbonden met de bestaande soundbar. Helaas werden de Label stoelen later dan gepland geleverd. PRACHT belde gelijk om mij daarvan op de hoogte te stellen en dat ik de stoelen uit de winkel tijdelijk kon gebruiken. De salontafeltjes waren ook niet helemaal juist geleverd en ook hiervoor werd een passende oplossing gegeven. De communicatie verloopt prima. Op al je vragen krijg je binnen een dag antwoord. Je kunt altijd bellen, mailen of appen.

Het resultaat? “Het klopt gewoon,” zegt Jo tevreden. “De kleuren, het gevoel als je binnenkomt, alles voelt goed. Het grote Misura karpet, met zachte tinten, dempt het geluid en maakt het warm en gezellig. En de Metaform salontafels geven een moderne, lichte uitstraling die perfect past bij de rest.”

Stijl en comfort
De combinatie van functionele en stijlvolle keuzes maakt het interieur uniek. “Het is fijn dat ik nu kan genieten van een open, frisse ruimte met rustgevende kleuren. Ik had het nooit alleen gekund, maar dankzij het team van Pracht voelt mijn woonkamer als een gezellige ruimte.”

“Ik ben blij dat ik heb gekozen voor het laten maken van een interieur ontwerp. Je wordt ontzorgd en als je gemaakte keuzes toch wilt wijzigen voeren ze het gelijk door in de visuals die je digitaal krijgt opgestuurd. Het geeft rust en ik kan het iedereen aanbevelen.

>>> DIRECT NAAR BEELD & GELUID BELEVING
PRACHT WONEN over dit project:

Jo liep bij ons binnen met de vraag hoe een interieurplan bij ons in elkaar steekt. Ze had de winkel bezocht en gaf aan dat ze daar erg van gecharmeerd was. Omdat een grote verandering in haar werk zou komen en ze het interieur na jaren wilde veranderen was ze op zoek naar een partij die haar volledig kon adviseren.

Door middel van ons stappenplan zijn we begonnen aan een nieuw interieur. Als eerste wilden we met plattegronden laten zien wat de opties waren. Omdat het huis een open keuken heeft werd al snel duidelijk dat we de eetkamer tafel daar vlakbij wilde zetten. En dat zorgde ook gelijk voor het bepalen van de zithoek. Daarna hebben we met verschillende visuals een brainstorm sessie gehouden over de verschillende meubelen, kleuren en materialen.

Uiteindelijk is het een compleet, warm interieur geworden. De tv kan achter de schuifdeuren verdwijnen zodat deze geen prominente plaats heeft als hij niet wordt gebruikt. De bank biedt mogelijkheden om te liggen en zitten en staat dicht bij het raam zodat je er een gevoel van vrijheid krijgt. En natuurlijk geeft de vakkenkast de mogelijkheid om je persoonlijke items in het zicht te plaatsen die dankzij de verlichting achter de staanders een prachtige sfeer creëren.

Ontwerp 3D - SCHUIF BALK >>>>>> SCHUIF BALK - Eindresultaat
Bekijk andere binnenkijkers